bodyART

JOE STUDIO jest jedynym miejscem w Rzeszowie, gdzie możesz uczestniczyć w zajęciach opartych na międzynarodowej licencji bodyART® by Robert Steinbacher.

bodyART® jest treningiem relatywnie młodym, bo liczącym sobie ok. 20 lat. Jednak już w tak krótkim czasie zyskał on rzesze zwolenników na całym świecie. W 2005 i 2006 roku był wyróżniany przez organizację ECA World Fitness jako najlepsza koncepcja treningowa na świecie. bodyART® stworzony w Szwajcarii przez fizjoterapeutę i prezentera fitness Roberta Steinbachera jest mieszanką różnych technik i ćwiczeń zaczerpniętych z jogi, metody pilates, feldenkreis, tai chi, Do In, rehabilitacji, klasycznych ćwiczeń fitness, ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych. Trening jest zbudowany w oparciu o teorie tradycyjnej medycyny chińskiej: yin i yang oraz pięciu elementów. Jest tutaj miejsce na stopniowe rozbudzanie ciała do pracy, intensywną pracę wytrzymałościową, ćwiczenia budujące siłę mięśni, ćwiczenia rozciągające oraz wyciszenie i głęboki relaks.

bodyART® jest nowoczesnym treningiem  funkcjonalnym. Oznacza to, że poszczególne ćwiczenia nawiązują do naturalnych wzorców ruchowych naszego ciała. Każde ćwiczenie odbywa się zatem w wielu płaszczyznach, z zaangażowaniem wielu grup mięśniowych jednocześnie. Takie podejście do treningu zapewnia szybkie efekty w postaci poprawy ogólnej sprawności: siły, wytrzymałości i gibkości.

bodyART® jest jednocześnie treningiem „body&mind”, czyli postrzegającym człowieka jako integralną całość ciała i umysłu. W czasie zajęć angażujesz swój umysł, koncentrując się na oddechu i wykonywanej pracy, obserwując reakcje swojego ciała. Pozwala to wyciszyć myśli i emocje, a to prowadzi do szybkiej redukcji poziomu stresu. Po treningu, ale także w ciągu każdego dnia czujesz większy spokój i równowagę wewnętrzną. Budowa treningu bodyART®, a także liczne zapożyczenia z jogi powodują odblokowanie kanałów energetycznych i usprawniają krążenie energii w ciele. Dzięki temu przy regularnym treningu możesz zaobserwować zwiększony poziom energii i chęci do działania – nie tylko bezpośrednio po treningu, ale także każdego dnia.

Zajęcia idealne:

  • dla osób szukających „wszystkiego w jednym”, a więc poprawy kondycji, siły i wytrzymałości mięśniowej, zwiększenia ruchomości w stawach i wyciszenia w jednym treningu
  • dla osób lubiących intensywny trening
  • jako trening wytrzymałościowy wspomagający odchudzanie (spalający)
  • dla osób przewlekle zmęczonych, rozdrażnionych i zestresowanych
  • dla osób cierpiących na brak energii