Działalność non profit

Aktualności

Program „Akademia Zdrowia JOE STUDIO” zaprasza na otwarte wykłady i zajęcia edukacyjne, w czasie których dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zdrowego stylu życia. Wstęp jest wolny, jednak ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie chęci udziału w recepcji JOE STUDIO osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Nadchodzące wydarzenia:

2 lutego godz. 17:00 „Trening mięśni dna miednicy” wykład otwarty
Mięśnie dna miednicy funkcjonujące prawidłowo – dla wielu kobiet jest to marzenie, od którego zależy jakość życia. Fakty są takie, że co czwarta, a wg niektórych źródeł co trzecia kobieta doświadcza okresowych lub przewlekłych dolegliwości związanych z dysfunkcją mięśni dna miednicy.

Zapraszamy gorąco na otwarty wykład – pogadankę na temat zdrowia mięśni dna miednicy z Wiolettą Winiarz – certyfikowaną trenerką szkół Bebo oraz Cantienica. Wiola od 10 lat prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z kobietami w różnym wieku i na różnych etapach życia. Na spotkaniu podzieli się z Wami swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem, odpowie na nurtujące Was pytania i rozwieje wątpliwości.

8 lutego godz. 17:30 „Pilates za biurkiem” warsztat otwarty
Siedzący tryb życia i praca za biurkiem to przyczyny licznych problemów zdrowotnych, także tych z kręgosłupem i stawami. W JOE STUDIO promujemy ideę aktywnych przerw w pracy, polegających na wykonywaniu prostych ćwiczeń inspirowanych metodą Pilates, które skutecznie rozluźnią i rozciągną spięte mięśnie, pobudzą krążenie krwi i wzmocnią mięśnie odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. Zapraszamy na warsztat, w czasie którego nauczysz się prawidłowego wykonania ćwiczeń oraz dowiesz się, jaka postawa ciała pozwoli zmniejszyć obciążenie kręgosłupa i stawów. Warsztat poprowadzi Kasia Twardzik – trener therapy fitness i instruktor pilates.

Minione wydarzenia:

4 lipca 2018 – wykład „Pilates po mastektomii” w Stowarzyszeniu „Rzeszowski Klub Amazonka”
Tematem wykładu było zaznajomienie uczestniczek – kobiet po zabiegu mastektomii lub przygotowujących się do operacji – z terapeutycznym i usprawniającym działaniu metody pilates. Wykład prowadziła Kasia Twardzik, która odpowiadała również na liczne pytania uczestniczek.

29 września 2018 – warsztat „Bezpieczna redukcja dla kobiet”
Warsztat odkrywający tajniki bezpiecznego i skutecznego odchudzania poprowadzony przez zaproszoną przez nas mgr Paulinę Szady.

16 listopada 2018 – „5 kwiatów – podstawy medycyny tybetańskiej” darmowy wykład
Wykład zaznajamiał uczestników z założeniami zapobiegania zaburzeń w homeostazie organizmu człowieka by nie dopuszczać do powstania chorób oraz radzenia sobie z już z istniejącymi symptomami. Założenia te warto rozumieć zwłaszcza podczas wyboru terapii zewnętrznych, a także przy doborze ćwiczeń. Wykład poprowadził Jakub Twardzik – terapeuta / specjalista Tradycyjnej Medycyny Tyberańskiej

27 listopada 2018 gościnny wykład „Tybetańskie terapie zewnętrzne” w kawiarni „Niezła Sztuka” w Rzeszowie
Wykład połączony z pokazem kilku podstawowych rodzajów terapii. Celem wykładu było wytłumaczenie działania najważniejszych zabiegów tybetańskich, takich jak: tybetański masaż leczniczy Kunje, Moksa, mongolska moksa czyli Horme, terapia próżniowa „Bańki”, kompresy, masaż muszlami, kamieniami i pałeczkami. Wykład i pokaz poprowadził Jakub Twardzik – terapeuta / specjalista Tradycyjnej Medycyny Tyberańskiej

15 grudnia 2018 „Czy dieta roślinna jest dla każdego?” wykład otwarty
Już ponad 60% Polaków deklaruje chęć zminimalizowania spożycia mięsa. Warszawa jest w czołówce światowych miast przyjaznych wegetarianom (zaraz po Londynie, Berlinie, Nowym Jorku).
Wegetarianizm, weganizm to już nie chwilowa moda, a trend, który z miesiąca na miesiąc przybiera na sile. Jednak czy dieta roślinna może przysłużyć się naszemu zdrowiu? A może jak wiele innych trendów żywieniowych jest niebezpieczna?

Wykład poprowadziła zaproszona przez nas mgr Paulina Szady – dietetyk, który o dietach eliminacyjnych wie (prawie 😉 ) wszystko.