Trening Terapeutyczny

Podstawy Funkcjonalnego Treningu Medycznego opierają się na poprawie propriocepcji, czyli czucia głębokiego lub koordynacji wewnątrz mięśniowej.

Z punktu widzenia funkcjonalności istotny jest nie tyle wzrost siły, ile poprawa sensomotoryki czyli sterowania układu ruchu poprzez układ nerwowy. W Treningu Rehabilitacyjnym dominują więc ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie wyizolowane grupy mięśni. Ponieważ głównym celem tego rodzaju treningu jest odtworzenie naturalnej równowagi pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych. Cały ten proces zorganizowany jest w przyjaznych warunkach JOE STUDIO, a nie sali rehabilitacyjnej, dając komfort treningu w klimacie odmiennym od szpitalnego. Podczas treningu funkcjonalnego wykorzystujemy się specjalnie zaprojektowany w tym celu sprzęt taki jak: BOSU, TRX, air dyski, piłki o różnej wielkości i kształcie.
Funkcjonalny Trening Medyczny wskazany jest szczególnie w procesie rehabilitacji stawów kolanowych i skokowych oraz w rehabilitacji sportowców. Na treningi terapeutyczne zapraszamy również osoby o specyficznych potrzebach:
• dzieci i młodzież z wadami postawy i skrzywieniami kręgosłupa
• dorosłych ze schorzeniami kręgosłupa, stawów i innymi problemami z aparatem ruchu
• panie w ciąży i po porodzie
• seniorów – bez ograniczeń wiekowych